Grota flinstona - Ostróda
Mazury to region Polski, charakteryzujący się wyjątkowymi jeziorami, krajobrazami, lasami, idealnym podłożeniem do uprawiania sportów wodnych oraz niezwykłym klimatem! Będąc na Mazurach szczególnie warto odwiedzić popularne miejscowości turystyczne oferujące liczne atrakcje: Giżycko, Mikołajki czy Węgorzewo, należące do terenów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Rezerwuj nocleg blisko kąpielisk, jezior i lasów - gwarancja udanego wypoczynku na Mazurach!
Grota flinstona
Ostróda 38A Czarnieckiegoapartamenty - mieszkania
Jezioro
WiFi
Parking
Pokoje dla singli
Rozmawiamy
Jezioro
WiFi
Parking
Pokoje dla singli
Rozmawiamy
Obiekt Grota flinstona. Znajduje się w miejscowości Ostróda. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Stadion Miejski w Olsztynie – 43 km, Stadion Miejski w Ostródzie – 2, 8 km, Stadion Miejski w Lubawie – 32 km.
W naszej ofercie m. in. : parking na miejscu, Wi-Fi dostępne w całym obiekcie, bezpłatne Wi-Fi, parking, bezpłatny parking, całkowity zakaz palenia, Wi-Fi, dostęp do Internetu.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 17:00 a kończy o godzinie 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu Grota flinstona. o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji. Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)Dostępne pokoje:
Apartament 2 osobowy (2 łóżka pojedyncze - 20 mkw).
Ostróda
Ostrołęka, ośrodek folkloru kurpiowskiego
Ostrołęka to miasto w województwie mazowieckim, położone na Nizinie Północnomazowieckiej nad rzeką Narew. Przez Ostrołękę przepływają jeszcze rzeki Omulew i Czeczotka.
Historia miasta sięga około X-XII wieku, kiedy w miejscowości Susk Nowy (niedaleko Ostrołęki) znajdował się ogromny piastowski gród oraz osada z targiem. Przebiegał tam również szlak handlowy z Prus do Mazowsza. 12 maja 1373 roku to umowna data zapisywania historii Ostrołęki - miasto otrzymało wtedy przywilej na wójtostwo w Ostrołęce.
Zabytki które znajdują się w mieście to: kościół pod wezwaniem Świętego Wojciecha, grodzisko wczesnośredniowieczne, kościół Farny pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i świętego Mikołaja, układ urbanistyczny starego miasta wraz z rynkiem, kościół bernardynów pod wezwaniem świętego Antoniego, klasycystyczny ratusz, budynek w którym znajdowała się kiedyś poczta (obecnie jest tam Muzeum Kultury Kurpiowskiej).
Ciekawymi punktami na mapie miasta są: Forty Bema (czyli mauzoleum powstania listopadowego), Most Madalińskiego z 1955 roku, plaża miejska, deptak i Stare Miasto, Cmentarz Wojenny żołnierzy Armii Radzieckiej, pomnik generała Józefa Bema, kompleks sportowy z aquaparkiem.
Ostrołęka jest ważnym ośrodkiem przemysłowym. Na początku XX wieku w Ostrołęce powstał węzeł kolejowy, a przemysł zaczął się rozwijać w latach 50-tych. Swój początek miały zakłady celulozowo-papiernicze oraz zespół elektrowni. W Ostrołęce przeważa przemysł materiałów budowlanych, przemysł energetyczny, przemysł drzewno-papierniczy oraz przetwórstwo rolno-spożywcze.
Ośrodki kulturalne Ostrołęki to między innymi: Kino "Jantar", Ośrodek Folkloru i Tańca, Galeria "Ostrołęka", Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Zespoły Pieśni i Tańca czy Miejska Biblioteka Publiczna.
Co roku w Ostrołęce odbywają się "Dni Ostrołęki" podczas których odbywają się koncerty różnych artystów, festyny oraz atrakcje dla dzieci. Imprezą coroczną jest również ogólnopolski przegląd zespołów rockowych "Rockołęka". Co jakiś czas organizowane jest także widowisko pod tytułem "Bitwa pod Ostrołęką". Zespołami muzycznymi związanymi z Ostrołęką są grupy: Crowley, Droga na Ostrołękę, Vinyl czy Empatic.